Najnowsze Rozwiązania

VIV Europe 2014 – Utrecht , Holandia

W dniach 20-22 maja 2014, jak co roku, od ponad 30 lat, na terenie targów Jaarbeurs w Utrechcie, odbyła się Europejska Wystawa Rolno-Spożywcza VIV Europe.

Głównym założeniem organizatorów jest tworzenie platformy dla wszystkich uczestników łańcucha produkującego żywność -„Od paszy do mięsa”. W bieżącym roku w imprezie wzięło udział ok. 600 wystawców głównie z Europy i ok. 20 000 gości z całego świata. Byliśmy tam także i my.

Wystawcy zaprezentowali swoje produkty w kategoriach : Pasza , Zdrowie Zwierząt , Rozród, Wyposażenie Ferm, Wyposażenie Rzeźni, Przetwórstwo mięsa i Transfer wiedzy. Wiodącą branżą było drobiarstwo, które pomimo ogromnego rozwoju w ostatnich latach, będzie się nadal rozwijało.

Wśród znanych od lat producentów wyposażenia dla hodowców trzody pojawiają się nowe firmy, głównie z Azji. Zajmowały one mniej eksponowane i często mniejsze stoiska, ale zaskakiwali bogatą ofertą i operatywnością. Już trzy dni po targach przysyłali obiecane katalogi sprzętu i propozycje współpracy.

Wśród nagrodzonych za innowacje produktów nie znalazł się żaden produkt dla trzody chlewnej. Wśród wyróżnionych docenić należy samonapełniającą się, automatyczną strzykawkę do podawania leku doustnie HSW ECO Matic. Może ona służyć do podawania leków małym prosiętom.

Naszą uwagę zwróciły wyjątkowo ergonomiczne strzykawki automatyczne z serii TU-Budget Line firmy TU MASTER  www.tu-masterline.com (zdjęciaponiżej)

.IMAG0059 IMAG0060

 

Bardzo ciekawe były urządzenia do chłodzenia pomieszczeń inwentarskich. Zobaczyć  można było zarówno tradycyjne stacjonarne systemy chłodzące jak i małe  przenośne urządzenia chłodzące zimną parą wodną firmy FRANCO ( WWW.francosrl.com , zdjęcia poniżej)

IMAG0057

Wśród wcześniej dominujących w drobiarstwie nagrzewnic gazowych, na targach obserwowaliśmy upowszechnianie się wymienników zasilanych gorącą wodą i wbudowanym  wentylatorem rozprowadzającym ciepło. Takie rozwiązanie nie podnosi wilgotności w chlewni i można z nim zastosować piec na dowolne paliwo ( drewno, słoma, brykiet, węgiel, eko-groszek ). Zapewnia duże możliwości sterowania i automatyki. Na polskim rynku rozwiązanie takie zapewnia Volcano (http://vtsgroup.pl/volcano )

MRM,MTO